Stal galwanizowana w kręgach
Cynkowanie galwaniczne oraz ogniowe to dwie techniki zabezpieczania stali przed korozją oraz działaniem warunków atmosferycznych. Korzystanie z tych technologii pozwala na uzyskanie mocno odmiennych rezultatów i tym samym parametrów produktu.
Galwanizacja – potoczna nazwa galwanostegii, czyli elektrolitycznych metod wytwarzania powłok na różnych materiałach, czyli praktycznego wykonywania trwale przylegających cienkich powłok metalicznych poprzez osadzanie jednego metalu na innym (np. chromowanie, cynkowanie, cynowanie, kadmowanie, miedziowanie, niklowanie, złocenie). Jest to proces wykorzystujący zjawiska elektrochemiczne, które towarzyszą przepływowi prądu między elektrodami umieszczonymi w kąpieli galwanicznej.
Blacha ocynkowana elektrolitycznie ma zastosowanie w aplikacjach elektrycznych. Charakteryzuje się gładką powierzchnią i dobrą przewodnością. Jest to blacha o wysokiej elastyczności i przyczepności po zginaniu.
Ocynk ogniowy polega na zanurzeniu stali w kąpieli z ciekłego cynku. Cynk opływa panel, docierając do trudno dostępnych miejsc, tworząc tym samym powłokę, warstwę ochronną o grubości od 70 do 150 mikrometrów. Jest to technika charakteryzująca się największą trwałością, jednak mniej estetyczna z powodu nadlewów i zgrubień powstałych podczas zastygania cynku.
Dzięki możliwością naszych partnerów kręgi, arkusze oraz taśmy z blach ocynkowanych możemy przygotować według konkretnej specyfikacji, nawet jeśli wymiar nie został uwzględniony w tabelach sortymentowych.
Więcej szczegółów, dotyczących naszej oferty w zakresie dostaw kręgów stali galwanizowanej, uzyskają Państwo kontaktując się z naszym działem sprzedaży.
Nierdzewka czy Stal galwanizowana?
Stal nierdzewna jest materiałem szlachetnym w większości połączeń katodowym, natomiast cynk i stal galwanizowana (ocynkowana) znajduje się niżej w szeregu napięciowym metali – w połączeniu ze stalą nierdzewną ma charakter bardziej anodowy. W przypadku połączenia stali nierdzewnej i stali galwanizowanej i zamknięcia obwodu elektrycznego przez elektrolit (woda deszczowa, warstwa wilgoci, woda morska) może wystąpić zjawisko korozji materiału bardziej anodowego, czyli stali galwanizowanej.